ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8091571
*
nr 809 1571
Spegel
barockstil, höjd: 40
Utrop:
400 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2013
kl 19:27:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 19:17:49
1
100 kr
23/2 17:27:34
2
300 kr
24/2 19:58:15
1
200 kr
25/2 17:17:04
3
350 kr
25/2 18:55:35
4
400 kr
25/2 19:01:43
3
500 kr
25/2 19:03:49
1
500 kr
25/2 19:14:20
5
600 kr
25/2 19:19:04
6
700 kr
25/2 19:22:56
7
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 809 1571
Spegel
barockstil, höjd: 40
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 19:17:49 | 1 | 100 kr |
23/2 17:27:34 | 2 | 300 kr |
24/2 19:58:15 | 1 | 200 kr |
25/2 17:17:04 | 3 | 350 kr |
25/2 18:55:35 | 4 | 400 kr |
25/2 19:01:43 | 3 | 500 kr |
25/2 19:03:49 | 1 | 500 kr |
25/2 19:14:20 | 5 | 600 kr |
25/2 19:19:04 | 6 | 700 kr |
25/2 19:22:56 | 7 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02